Pište do komentářů a sdělte i svůj názor, nebo dát téma?! :) JSME PŘECI VE SVOBODNÉ ZEMI...

Srpen 2017

POZORNOST!!!

14. srpna 2017 v 16:24
Je zajímavé jak náš mozek reaguje na určité věci, jak dává pozornost například nepotřebným zprávám...samozřejmě, že ne vždy to jsou nepotřebné zprávy. Ale co poutá pozornost našeho mozku? Co poutá naší pozornost? Proč čteme jen to co je VELKÝM písmem, nebo to co nás vtáhne do děje ani nevíme jak, nebo jen krátké někdy i nezajímavé titulky médií a né to, co dané téma obsahuje? Jednoduše?! … Právě média a poplašné zprávy, a to co přitahuje naši pozornost nás dennodenně ovládá. A přitom získat pozornost není jednoduchá záležitost. Ale přeci jen by se našla věc, která to umí přímo perfektně...Vy to víte ... Je to mobil! Ano, tahle zbytečná a přitom hrozně důležitá věc poutá naší pozornost tím, že si do ní stahujeme někdy i neužitečné aplikace a nutí nás to stále něco sledovat, komentovat, mrhat čas neužitečnými činnostmi, atd...Někteří zase sledují nekončící seriály jako je Ulice nebo Ordinace a když se na tom staneme závislými ... tak ... je to potom už hodně špatné!... Myslím, že místo mobilu, sledování hloupých seriálů nebo čtení hoaxů bychom se měli zaměřít na to, co se děje kolem nás, na přírodu, jít ven, bavit se s přáteli a teď na chatu nemyslím...dělat dobré skutky nebo chyby, ze kterých bychom se pak mohli poučit, COKOLIV... A hlavně! - Užívat si život takový jaký je a neschovávat se do svého uzamčeného světa, ketrý obsahuje jen bezvýznamné sociální sítě nebo sledování nekonečnýho seriálu... No, je pravdou, že z pouhé pozornosti se může lehce stát zájmem, ale to už je jiná kapitola... A teď ... se zeptám - Získala jsem Vaší pozornost?

Jsou lidé jako loutky?

13. srpna 2017 v 23:11
Být takový jací chceme být a žít jak chceme žít je velmi těžké...Už jen proto, že nám život řídí... loutkař?! Ano. Loutkař. Proč? Protože všichni jsme jenom loutky, které se snadno ovládaj. Nejspíš štěstím je, že toho loutkaře má každý jiného. Když se loutkařovi přetrhají nitě, nám se ze života stává peklo, ale i To … může vypadat po každé jinak. Někdy jsou loutkařovy prsty tak tlusté, že o niť dřou a potom náš život je jak na horské dráze, protože loutkař je praktycky nemotora a také sám neví kam a jak dál a my jen zoufale čekáme až jeho představení skončí.


Cíl?!

13. srpna 2017 v 22:25
Cíl, pro každého představuje něco jiného...ale jde o tu cestu k tomu cíli. Je neuvěřitelné, co všechno udělá člověk pro to aby se k tomu danému "cíli" dostali - někteří lžou, dokážou uvěřit něčemu, čemu vůbec nevěří, udělat ze sebe totálního blbce...a...vše možné. Ptáte se proč je to v uvozovkách? No, je to prosté...někdo totiž může mít za "cíl" úplnou banalitu jako je například něco, co je jen pro dospělé (a přesto se tím nikdo neřídí.) … Jak takovýhle člověk vůbec může žít? Když vše co o Vás řekne v záporu svede na to, že to byla sranda? Jak takového člověka může brát vůbec někdo vážně? Nevíte? Já taky ne. Takového člověka, můžete urážet jak chcete a nebute to nikdy brát vážně, protože Vy se začnete tomu smát a bude si myslet, že si děláte také srandu a o to víc je vtipné, když to myslíte vážně...ale na to musíte být trochu zlomyslní, důvtipní a hlavně upřímní! ... i k sobě samému! ... Znáte to "upřímnost nade vše" ?! Tak o tom to vše je! Cíl, by měl být smysluplný, jako třeba - stát se zpěvákem, malířem, hercem nebo mít cíl, že si postavíte svůj dům, mít rodinu a nemít za cíl někoho "psychicky zrujnovat" nebo, že budete mít svou vlastní rasu... !!! Je pravda, že někteří, ani neznají svůj cíl, ale obzvlášť ti by se nad tímto měli zamyslet.


Iluze = Sen???

4. srpna 2017 v 18:46
Iluze. Mnou tak hodně používané slovo.... Vím, že to vypadá a myslíte si, že podle mne je vše iluze ... Ale tak to není! Víte co iluze není? Zpěv ptáků, létající motýli, louky, háje, stromy (lesy), západ slunce, příroda, historie, talent a to pořád není vše! Iluze je to, co si my vymyslíme, jako lež ... ale někdy se stane to, že někteří nepoznají co je iluze a co realita. Dělají zlá rozhodnutí, která dávají člověku moc. A však iluze je jediná možnost, kde můžem tvořit vlastní svět a unikat tak z té bezcitné a kruté reality, která je všude kolem, stejně jako vrazi, násilníci a lháři. Teď se zamysleme! Můžem iluzi přirovnávat ke snu? Samosřejmě. Jak iluze tak i sny jsou přání. Ale zamysleli jste se nad tím, co všechno nám sny mohou poskytnout? Když se nám zdá sen, ktrý si pamatujeme, hen nám v mozku naskočí, že je to znamení, které se teprve stane. Taky, že je to pravda, akorát znát význam ale na to už existují snáře. Ale .. co sny, které si nepamatujeme? Teorií je, že ty, které si nepamatujeme se stanou do slova, jako v tom snu a... takto by se mohlo vysvětlit i Déjà vu. Ale...co když nám ukazují neši minulost? … Iluze a sen jsou tak podobné a přes to jsou úplně odlišné.Ego?!

4. srpna 2017 v 15:33
Ego je věc, na které některým lidem hodně záleží, proto nedělají nic, co by ho jim snížilo nebo dopodrobna nepohřbilo. Někteří, mají své ego vysoké, někdo ho má pod kontrolou, někteří ho potřebují zvýšit aby nebyli tak málo sebevědomití. No... myslím, že je tu více lidí, kteří potřebují spíš to ego zvýšit, takže teď budu mluvit k nim! - Dělejte to, co Vás baví, ať už jste v tom dobří nebo ne! Nebojte se říkat své názory a to co si myslíte, ať už tím někomu ublížíte nebo ne. Je to změna, která Vás posune dál k plusu! Nikdy se nevzdávejte svých snů, i když vám nikdo nevěří, že to dokážete! Já vím, že ano! Věřte si! Vím, že je to těžké, sama jsem si tím prošla... A teď k těm, kteří mají ego až moc vysoké! - Krmte své ego! Jsem zaneprázděn! … Nemyslete si o sobě to, co nejste! Skoro každý, to prokoukne! Chápu, s egem je snadné manipulovat ale uvědomujete si, že jste v podstatě stejní jako ten člověk, nad kterým se právě povyšujete a taky to, že jste možná ještě větší "nula"?! Zamyslete se!
O přátelství nebo lásce?

4. srpna 2017 v 11:10
Myslíte si že přátelství je ta stejná věc jako láka? Prakticky ano, protože obojí je zas jen a jen iluzí. Přesto to tak není! … páč přátelství, mnohdy znamená víc než láska. Proč? Protože láska nás nutí lhát, a to kvůli tomu, že nehceme citově zranit svého partnera! Přátelství je sice postaveno na důvěře jako láska ale právě jen láska toho dokáže prostředkově využívat. Jak? Jsou přeci od toho svatby ne?! Ale když někoho milujeme, tak právě tohle nevnímáme. Prakticky, vše co se děje kolem nás a ještě více názory jiných dokonale ignorjem. Malý problém je, že ty názory jsou mnohdy i pravdivé ... ač jsou negativní. Pak by nebylo na škodu se zamyslet, kde je ve Vašem vztahu chyba. No … proto, když máme pravé přátelsví, nebo … skvělý vztah … měli bychom si toho vážit, stejně jako své rodiny, už jako důvod by měl být, že pravého přítele (pravé přátelé), natož milující rodinu nemá každý!

Zvyk?!

3. srpna 2017 v 23:23
Zvyk. Co to vlastně je? Je to denní rutina, ze které nemůžeme ven nebo ji změnit. Všímáte si? Mluvíme o zažilém koloběhu našeho života! Není dobré, když jsme zavedeni, do nudné rutiny, protože tohle není život. Cožpak život je o zvyku? Realisté si to možná myslí, ale co my optimisti? … Naše mysl cití spokojenost, když řeknem, že jsme si na něco zvykli a danná věc, je nám úplně volná, protože co?! … Jsme si zvykli! Jenže, co když sám mozek si vytváří rutiny, které se stanou našim zvykem? ... Je zvykem, že si níčíme přírodu. Je zvykem, že je přednější čas a peníze než city. Je zvykem, že lidé zbytečně utrácí. Je zvykem, že se lidé mění. Je zvykem, že lidé lžou...Máme tolik zvyků, že když se nad nima zamyslíme jde nám hlava kolem... A … Zamýšlíme se vůbec nad tím? …


Myslete!!!

3. srpna 2017 v 21:15
Pletete se lidem do jejich věcí? Tak prosím přestaňte! Obzvlášť, když o tom víte leda kulový a obzvlášť... když toho daného úplně neznáte, i když si myslíte, že ano. Plést se lidem do věcí a do života nabírá hodně zodpovědnosti. Nevíte, jak to myslím? Vysvětlím... Když se někomu pletete do života bez toho aniž by jste něco věděli, toho člověka to citově zrujnuje, protože se ve všem ztrácí...už neví co je pravda a co lež. A člověk, když nic neví, tak ho to taktéž uvádí do stavu zoufalství a po nocích na to myslí a pláče. Pláče, protože ho to vše mrzí a prostě nevědí co si o tom všem, co se mu děje, myslet. Člověk se z toho svrabu jako je zoufalství nějak dostat musí, i když to není zrovna nejlehčí. Tak poslouchá hudbu nebo se z toho sám vypisuje... I z toho, že se někomu pletete do života vznikají pomluvy, které vymýšlí závistivci, šíří je blbci a věří jim idioti! Proto, je lepší si z pomluv nic nedělat. Pro všechny! - Prosím Vás! ... dřív než začnete pomlouvat nebo se zbytečně plést lidem do života nebo do věcí, do kterých Vám nic není ... přesvědčete se o pravdě!Charakter?!

3. srpna 2017 v 19:30
Jak už víme, chrakter se projeví podle toho co si vybíráme,když máme na výběr, našema představama, to čemu se vysmíváme i podle určování svých cílů...Chete znát chrakter člověka? Dejte mu moc! Smutné je, že si to uvědomí jen ten, kdo to vidí a taky ten, kdo se nad tím také aspoň trochu zamyslí. Otázka zní = Proč se chováme tak, jak nechcme aby se chovalo k nám? Páč, někteří lidé tohle prostě dělají. Zachvojí se k Vám jako (s prominutim) "svině" a vše je v pořádku pak na oplátk se jako "svině" zachováte Vy a je hned velký "sakra" velký problém. Jakože .. What?! ... No ... prostě a zkráceně - měli bychom se chovat, tak jak chceme aby se ostatní chovali k nám! Hold, někteří dělají herecké výkony, někteří nosí bezchybné masky a někteří zase mají kolem sebe hejno lidí jen aby dokázali jací jsou "velcí páni", protože sám je "nula" a nedokázal by bez nich nic, a proto to hejno ho poslouchá jako stádo poslušnejch oveček a tím ho dokonale podporují. Když tohle někdo prokoukne, tak teprv pozná toho daného pravý charakter.Představy?!

2. srpna 2017 v 23:19
Stejně tak jako láska a vztahy tak i představy jsou jen iluze, které jsme schopni uvěřit. Ale měli bychom myslet racionálně. Však si představte kdyby se stalo to, co si představujete ve svých představách, realitou. Víte, že by se projevilo, to co si vlastně tajně přejete?! Opravdu chcete aby to někdo zjistil? ... Představy se jeví, jako živý sen, který máme probraný do detailu, buďto jsou o tom co jste jak měli udělat nebo o tom co by jste dělali kdyby nastala situace, kterou si představujeme. V těch představách, si myslíme, že se chováme dobře, tak jak bychom měli ale … co když i v těch představách děláme chyby? ... Měli bychom znát svoje představy, tak do podrobna, že i v nich si uvědomíme, komu všem bychom ublížili, a taky počítat s tím, že jen pro nás jsou výhodné. Ten, kdo je tak detailně nezná, své představy promění ve skutečnost. Přemýšlíte o svých představách? To je dobře, protože i Vašima představama se projevuje Váš charakter, který se né vždy jeví jak má.